Vivaldi (64 bit)
Vivaldi (64 bit)

VIVALDI (64-BIT) TEMEL DETAYLARI

  • Sizi kontrol altına alan, hiper özelleştirilebilir bir Web tarayıcısıyla İnternet'te gezinin
  • Son güncelleme 07/02/20
  • Son 6 ay içinde 4 güncelleme yapıldı.
  • Geçerli sürümde VirusTotal üzerinde 0 bayrak var badge_icon
  • Android , Mac'te de mevcuttur

EDITÖRLERIN DEĞERLENDIRMESe

Vivaldi, karmaşık hissetmeden göz atmak için bazı yeni hileler getiren ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Gelişmiş özelliklerine erişmek kolaydır, bu nedenle hepimiz güçlü kullanıcılar olabiliriz. Vivaldi Windows, macOS, Android ve Linux'ta çalışır, ancak iOS'ta çalışmaz.

 

Özgür Yazılım Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

 
Chrome uzantılarını kullanır: Vivaldi, Chrome ve Chromium ile aynı motorda oluşturulduğundan Chrome uzantılarını destekler. Tüm uzantıların yüzde 100 taşınabilir olduğu garanti edilmese de, çoğu iyi çalışmalıdır. Bu, içine girilebilecek ek özelliklerin hazır bir tabanı olduğu anlamına gelir.

Web sayfalarına not ekleme: Herhangi bir web sayfasında kendisine bir not eklenebilir. Bu, notları daha okunabilir hale getirmek için bağlantılar, bir ekran yakalama ve hatta işaretleme biçimlendirmesini içerebilir. Notları diğer uygulamalara kopyalamak kolaydır.

Yer imleri hızlı arama: Yeni bir sekme açtığınızda, başlangıç ​​sayfasında bir dizi "hızlı arama" web sitesi bulunur. En sık kullandığınız siteleri buraya koyun; sitelere her zaman kolayca erişilebilecek. Vivaldi, tarama geçmişinizden hızlı arama önerileri bile yapacak.

Açılır yan panel: Tarayıcı penceresinin yan tarafındaki bir panel, yer işaretlerine, arama geçmişine, sekmelere ve notlara hızlı erişim sağlar. Hızlı erişim için bu panele belirli web sayfaları ekleyebilirsiniz. Örnek olarak düzenli kontrol gerektiren bir sosyal medya feed'i verilebilir. Bu panel varsayılan olarak soldadır, ancak isterseniz sağa gidebilirsiniz.

Web panelleri: Sık kullanılan siteleri, her zaman kolayca erişilebilir olacak şekilde yan panele ekleyebilirsiniz. Yer imleri hızlı aramanın aksine, bir web sayfası Web panelinden açıldığında kendi özel bölmesinde görünür. Bu, iki web sayfasının yan yana görüntülenebileceği anlamına gelir. Bunu, iki web sitesini karşılaştırmak, bir Google dokümanına yazarken bir site okumak, sosyal bir feed'i her zaman erişilebilir tutmak veya bir sohbet veya ortak çalışma uygulaması kullanmak için kullanabilirsiniz.

Sekme istifleme: Birkaç sekme, birbirlerine sürüklenerek "yığın" halinde gruplandırılabilir. İmleci sekmenin üzerine getirerek bir yığındaki her sekmenin küçük resimlerini görüntüleyebilir ve küçük resmi tıklatarak tarayıcı penceresine bir sayfa açabilirsiniz. Bir yığındaki tüm sekmeleri aynı anda açmak için, sağ tıklayın ve Sekme döşemesi'ni seçin; ayrı dikey pencerelerde açılacaktır. Açıkçası, bunun yararlı olduğu sekme sayısında bir sınır vardır: iki veya üç sekme standart bir ekranda iyi çalışırken, ultra geniş ekranlar daha fazlasıyla başa çıkabilir.

Durum Çubuğu ekstraları: Vivaldi penceresinin altındaki Durum Çubuğunda sayfa yakınlaştırma kaydırıcısı bulunur, böylece sitelere metin okumak için doğru boyutta kolayca erişilebilir. Görüntü yükleme ayarlarını yapmak için bir geçiş de vardır - görüntüleri kapatmak bant genişliği kullanımını düşürebilir. Başka bir düğme, görüntü animasyonlarını bir kez, asla veya sürekli bir döngüde oynatılacak şekilde ayarlamak için kullanılabilir.

Kolay ekran görüntüsü: Durum Çubuğunda ayrıca tam bir sayfayı veya seçimi JPEG, PNG veya panoya kaydedebilen kolay bir ekran görüntüsü aracı vardır.

Sayfa Eylemleri: Durum Çubuğu'ndan belirli web sayfaları için bir dizi ayar yapılabilir. Bu düşündüğünüzden çok daha yararlı olabilir. Örneğin, renk tasarımı okumayı zorlaştıran veya renk körü kullanıcılar için düzgün şekilde kalibre edilmemiş bir sayfada olabilirsiniz. Bir sayfayı siyah beyaz veya gri tonlamalı yapma, renkleri ters çevirme ve sepya oluşturma gibi birçok farklı renk filtresi vardır.

Okuyucu Görünümü: Bazı web sayfaları o kadar fazla yabancı içerikle doludur ki okunması zordur. Bir Sayfa Eylemi, panelleri ve kenar çubuklarını kaldırarak temel görüntüleri ve metni bırakarak Reader Görünümü'ne bir web sayfası gönderir.

İleri ve geri sarma: Adres çubuğundaki düğmeler, bir sitedeki sayfalar arasında hızlı bir şekilde ileri ve geri hareket etmenizi sağlar. Arama sonuçları arasında sayfalama yapmak için de gerçekten çok iyi.

Parmak dostu: Yan panelde, durum çubuğunda ve adres çubuğunda bulunan tüm özellikler Vivalidi'yi parmak dostu hale getirir, bu nedenle dokunmatik ekranlı cihazlarla kullanmak harikadır.

EKSILERI

İOS sürümü yok: Bu birçok kişi için önemli olacak. Vivaldi, iOS'a olan erişimini ne kadar erken genişletirse, mevcut Android sürümüne ek olarak, tarama alışkanlıklarını ve geçmişi platformlar arasında senkronize etmek isteyenler arasında daha sağlam bir dayanak oluşturabilir.

SONUÇ OLARAK

Vivaldi, ana görüntüleme alanı çevresindeki parmak dostu düğmeler ve panellerden oluşan bir karışımla hızla erişilebilen birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Çok özelleştirilebilir, bu nedenle bu düğmeler ve paneller tam olarak istediğiniz yere yerleştirilebilir. İOS için sürüm olmaması üzücü, ancak diğer platformlardaki kullanıcılar normal ücrete harika bir alternatif bulabilir.

İndirme Sayısı Sürüm Boyut Üretici Firma Dil
23 - - - -